Wyjątkowe etykiety na piwo

W Strefie Centralnej ciągle powiększa się limitowana seria piw z Katowic. Swoich butelek doczekały się już Bogucice, Giszowiec i Nikiszowiec, a w planach jest piwo dla Mariackiej i Tysiąclecia.

Na pomysł, żeby każda dzielnica Katowic miała swoje piwo, a butelki z piwem oklejać nietypowymi etykietami, wpadł Krzysztof Krot, właściciel Strefy Centralnej, lokalu znajdującego się w Centrum Kultury Katowice.

Piwa, które można dostać w klubokawiarni, pochodzą z browaru Pinta. Smak dla Nikiszowca to stout owsiany, dla Giszowca wybrano atak chmielu, a Bogucice dostały czerwony lager. Etykiety do każdej z butelek zostały specjalnie zaprojektowane. Dla Nikiszowca etykietę z familokami zrobił komiksiarz Mikołaj Radka. Tę dla Giszowca wykonał Erwin Sówka, malarz Grupy Janowskiej. Widać na niej kolejkę Balkan, która woziła pracowników kopalni Giesche z Giszowca do Nikiszowca. Zaś dla Bogucic zaprojektował etykietę DjFeel-X, raper z grupy Kaliber 44, wraz z NOUDem, bo forma ma przypominać o tym, że w tej dzielnicy narodziły się legendarne grupy hiphopowe.

W sumie swoje piwa ma mieć 12 dzielnic. – Następne w kolejce będzie Piwo Mariackie, potem Tysiąclecie – zapowiada Krzysztof Krot.

Źródło: Gazeta.pl