Etykiety holograficzne

Etykiety holograficzne

Hologram jest znakiem optycznie zmiennym (OVD – Optical Variable Device). Doskonale zabezpiecza przed fałszerstwem. Istnieją trzy złote zasady dobrego zabezpieczenia:

  • Zabezpieczenie powinno być dobrze widoczne, rzucające się w oczy.
  • Zabezpieczenie powinno być bardzo trudno podrabialne.
  • Zabezpieczenie powinno być bardzo łatwo i szybko weryfikowalne.

 

     

W większości przypadków hologramy zabezpieczające są wykonane na folii samodestrukcyjnej ( tamper evident ) co oznacza, że przyklejone do papieru, metalu, czy plastyku niszczą się przy próbie oderwania ich od podłoża
   
Efekt tamper evident
Oferujemy także hologramy wygrzewane na gorąco (folie hot stamping, albo inaczej hot print), które po wgrzaniu na stałe zespalają się z podłożem.
Technologia wytwarzania hologramów : Multimatrix, Dot-Matrix, Kine Max, Holo Max
Typy hologramów : 2D, 3D, 2D/3D
JAKI HOLOGRAM WYBRAĆ ?

1. Hologramy indywidualne
Dla nakładów powyżej 10 000 szt. oraz w przypadku najwyższych wymagań odnośnie poziomu zabezpieczenia proponujemy indywidualne o niepowtarzalnym, unikatowym wzorze. Hologramy takie mogą zawierać różnorodne znaki uzgodnione z Klientem (logo, logotyp) oraz uzgodnione efekty jak np. efekt kinematyczny (efekt ruchu: tzn. rotacja, przesuwanie, otwieranie i zamykanie). Mogą być także efekty soczewkowe, mikrotekstowe itp. Wykonanie hologramów indywidualnych wymaga przygotowania matrycy holograficznej.

2. Hologramy z nadrukiem Twojego logo
Przy mniejszych nakładach proponujemy rozwiązania tańsze i szybsze: hologramy standardowe z indywidualnym nadrukiem termotransferowym lub indywidualizowane laserem. Na wybranych z naszego katalogu hologramach o określonym wzorze i kształcie naniesiemy uzgodnione logo, logotyp, numer itp. Będą to hologramy oryginalne z zastrzeżonym wzorem Klienta.