Rozwiązania

dla handlu detalicznego, sprzedaży hurtowej, służby zdrowia, oświaty i bibliotek, przemysłu, transportu i logistyki, motoryzacji, gastronomii i dystrybucji żywności, turystyki

Handel detaliczny

rozwiązania dla handlu detalicznegoW handlu detalicznym najczęściej mamy do czynienia z metkownicami oraz skanerami kodów kreskowych. Często detaliści stosują również drukarki kodów kreskowych do przygotowywania własnych etykiet, co ma miejsce np. w aptekach. Merchandiserzy wykorzystują mobilne terminale danych do szybkiego zarządzania sprzedawanymi markami. Coraz częściej wykorzystuje się terminale i czytniki RFID w celu ochrony przed kradzieżą towarów.

 

Sprzedaży hurtowa

rozwiązania dla hurtowni

Wśród czynności związanych z handlem hurtowym, jest wiele miejsca na wykorzystanie etykiet i kodów kreskowych w celu usprawnienia: sortowania i klasyfikacji towarów, ich magazynowania i  przepakowywania. Przy redystrybucji w mniejsze partie i dostarczaniu i instalowaniu towarów. Również  projektowanie i druk etykiet często ma miejsce na tym etapie dystrybucji.

Służba zdrowia

rozwiązania dla służby zdrowia

Każda placówka służby zdrowia dąży do spełnienia norm bezpieczeństwa i dokładności w odniesieniu do pacjentów i związanych z nimi informacji. Wśród tych procedur można znaleźć drukowanie etykiet. Doświadczenia dowodzą, że etykiety z kodem kreskowym — na opaskach zakładanych pacjentom na rękę, kontenerach z lekami, kroplówkach czy próbkach pobranych od pacjentów — pomagają w gromadzeniu precyzyjnych informacji i przypisywaniu ich do właściwych pacjentów.

Oświata i biblioteki

rozwiązania dla bibliotek

Obecnie biblioteki wkraczają w nową erę. Kody paskowe wykorzystywane dotychczas do identyfikowania i rejestrowania materiałów nie zawsze sprawdzają się w praktyce. Duże nadzieje są wiązane z wykorzystaniem identyfikacji radiowej RFID, poprawiającej wydajność, produktywność i komfort pracy oraz, co najważniejsze, podnoszącej poziom obsługi czytelników. Etykieta do identyfikacji radiowej, wyposażona w niewielki układ scalony, w której zapisywane są wszelkie informacje potrzebne do identyfikowania i monitorowania zbiorów. Zabezpiecza to woluminy przed kradzieżą, upraszcza rejestrację wypożyczeń i zwrotów.

Przemysł

rozwiązania dla przemysłuOferujemy samoprzylepne etykiety foliowe stosowane do trwałych oznaczeń w przemyśle. Duża różnorodność folii pozwala dobrać odpowiedni rodzaj etykiety do konkretnej sytuacji. Ponadto różne rodzaje klejów pozwalają na przyklejanie etykiet na tworzywa sztuczne o wysokiej i niskiej energii powierzchniowej oraz na różnego typu metale. Nadrukowane techniką termotransferową informacje są czytelne i odporne na ścieranie, zdrapanie i zmywanie.

Transport i logistyka

transport i logistyka

Etykiety logistyczne z kodem kreskowym to podstawowe oznaczenie w każdym systemie automatycznej identyfikacji. Poczynając od dostawcy surowców, producentów, przewoźników czy operatorów logistycznych, na dystrybutorach hurtowych i detalicznych kończąc. Etykiety logistyczne wykorzystywane przez producenta są niewątpliwe korzystne dla operatora logistycznego, ponieważ zdejmuje część pracy związaną z etykietowaniem przesyłek.

Motoryzacja

motoryzacja

Etykiety dla przemysłu motoryzacyjnego muszą charakteryzować się wysoką trwałością i odpornością na ścieranie, zarysowania, wilgoć, działanie promieni UV i środków chemicznych. Zalicza się do nich: etykiety informacyjne i specjalne dla procesów produkcyjnych. Tabliczki znamionowe, oznakowanie części, silnika, karoserii i elementów elektronicznych montowanych w samochodach. Etykiety ostrzegawcze z funkcjami inteligentnymi. Etykiety odporne na działanie ciepła, na panele sterowania i wyświetlacze.

Gastronomia i dystrybucja żywności

wodorozpuszczalne etykiety

Etykiety żywności mają nieoceniony wpływ na dokonywanie świadomych wyborów przez konsumentów – informują nie tylko o ryzyku reakcji zagrażających życiu, co jest szczególnie ważne np. dla osób uczulonych na orzeszki ziemne, ale także o zawartości soli, rodzajach tłuszczu i innych składnikach, które mniej przykuwają uwagę.

Turystyka

rozwiązania dla turystykiCoraz częściej firmy z branży turystycznej wykorzystują nowoczesne rozwiązania technologiczne. RFID to technologia automatycznej identyfikacji wykorzystująca fale radiowe do bezprzewodowej wymiany danych pomiędzy etykietą a czytnikiem. Większość urządzeń tego typu zapewnia komunikację bezprzewodową, dzięki czemu można przesyłać dane w czasie rzeczywistym. Pod względem sposobu wykorzystania, urządzenia czytające RFID możemy podzielić na: ręczne i stacjonarne.

Jeśli nie udało Ci się znaleźć odpowiedniej branży lub masz dodatkowe pytania – prosimy o kontakt – chętnie pomożemy w wyborze optymalnego rozwiązania.